З Покровою, з Днем українського козацтва, з Днем захисника України вітаємо вас! Україна християнська держава, тому і наші свята християнські і державні поєднані.

PokrovaСьогодні, 14 жовтня, одне з найвеличніших українських, християнських свят – Покрова Пресвятої Богородиці.

  Традицію вшановувати Пресвяту Богородицю, як заступницю України, прийшла після запровадження християнства в Русі – Україні. У 1039 році, Ярослав Мудрий віддав український народ під опіку Божої Матері.
 На свято Покрови запорозькі козаки проводили Ради, обирали кошових, старшин, гетьмана. Від того часу з’явився новий тип ікон “Козацька Покрова”. Тому саме на Покрову Україна відзначає День Українського Козацтва.
 УПА теж вважало Покрову опікункою українського війська, тому символічно – це день створення УПА.

  

 В наші дні, коли московія віроломно захопила частину української землі – Крим і Донбас, наші українські захисники свідчать – на передовій атеїстів немає… Багато вояків, які до цього не вірили в Бога, які в минулому навіть не задумувались над існуванням Господа, стають на фронті ревними віруючими християнами. І найщиріші молитви до Господа лунають як з передової від самих воїнів, так і з тилу де багато українців, особливо старшого віку, ревно моляться за наших, українських вояків. Моляться щоб Гсподь, Пресвята Богородиця захистила наших вояків, і Благословляли їх на благородну справу – захист Вітчизни, рідної України. І ці молитви часто прямують до Божої Матері, Пресвятої Богородиці.

  Нагадаю також що в найстрашніші години на Майдані, коли нелюди розстрілювали наших Героїв – Небесну Сотню, на Майдані просто стояли черги до священників. Майданівці, усвідомлюючи що можуть загинути за Україну, не втікали з Майдану(хоч шляхи відступу були) а хотіли висповідатись щоб боротись до кінця!!! І ми, Україна, тоді вистояла,

ВИСТОЇМО І ПЕРЕМОЖЕМО МОСКОВІЮ І ТЕПЕР!!!

І тому, з 2015 року, День Захисника України відзначають на свято Покрови, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.

pokrova3
 Самбір по особливому почитає Пресвяту Богородицю. Адже саме в нас празник Різдва Пресвятої Богородиці ще донедавна відзначався цілою округою. Дуже багато паломників, навіть з далеких міст і сіл з’їжджалось на це свято, і ночували хто де, та навіть під відкритим небом, кого не забрали самбірчани на нічліг. Адже в самбірській церкві Різдва Пресвятої Богородиці знаходиться чудотворна ікона Самбірської Пресвятої Богородиці.

 Рух до Незалежності України в Самборі масово розпочався саме через перші Богослужіння підпільної ще тоді УГКЦ. Результатом цих перших Богослужінь, як ми тоді називали “в парку”, стала побудова храму. Храм який присвятили саме Богородиці – Покрову Богородиці, на час будівництва став найбільшим греко-католицьким храмом України, більшим за Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві, що підтвердив навіть Глава УГКЦ Святослав Шевчук, освячуючи собор. І тільки недавно Коломия, яка однолітка Самбора (цього року теж відзначала 775-річчя) побудувала храм більший ніж в нашому Самборі – Катедральний Собор Преображення Христового.

Залишити коментар

Коментування закрито.