Як з тривалого ремонту частини підвалу будинку суду, фейкові блогери заробляли… лайки.ФОТО.Скани документів.

5 Днями, в одній з самбірськихї груп, у соцмережах,  були опубліковані фото ремонту частини підвалу будинку по вул.Мазепи (будинок суду 2-3 поверх). Дописались ті писаки навіть до того, що це пам’ятка архітектури. Цей будинок насправді побудований на початку ХХст., йому 110 років, і він не є пам’яткою архітектури, про що є відповідний документ міської ради.

  Ми, наш сайт “Княжий Самбір”, вирішив розібратись з фактами: як, що і коли.

  Так от, – місто отримало цей будинок ще у 2006 році. Одразу була створена комісія міської Ради, яка проінспектувала всі приміщення. При огляді внутрішніх приміщень, комісія міської Ради виявила досить жалюгідний стан цієї будівлі, відсирілі стіни як від тривалої відсутності опалення, розбитих вікон в кімнатах першого поверху, і особливо підвалів. Із-за хронічної відсутності коштів на ремонт у міській казні, одразу, на виконкомі, почали вирішувати, – кому віддати приміщення в оренду у цьому будинку, щоб зберегти його. 21 березня 2006 року, з’явилось рішення виконкому №238 де перераховано організації і підприємців, котрим надавалось приміщення в цьому будинку в оренду.

2006а

2006b

  Договори оренди підписувались вже за головування містом М.Кота. Пізніше було ще кілька рішень виконкому, де ще декілька громадських організацій і загалом більше десяти підприємців, отримали там приміщення в оренду. Але з умовою – обов’язкового ремонту цих приміщень. І звичайно проведенням електромережі, водопроводу, каналізації й опалення, так як всі ці комунікації були повністю знищені. Коли ж підприємці порахували витрати на доведення цих приміщень до нормального стану, проведення всіх комунікацій – один за одним майже всі повідмовлялись самі, а в декого міська Рада забрала ці приміщення, за бездіяльність.

  Тільки двоє підприємців поступово роблячи ремонт, десять років справно сплачуючи щомісячну орендну плату (яка сягала від 50 до 100 дол. в місяць, не користуючись ними і не отримуючи доходів з приміщень) залишили за собою право на викуп частини підвалів.

  Стан в якому підприємець отримав в оренду кутові підвали у 2006 році, з повністю зігнившими підлогами, дверями і всіма дерев’яними деталями, внаслідок великої сирості, подано на фото нижче:

mazepy18old

mazepy18old1

mazepy18old2

mazepy18old3

mazepy18old4

Стан фасаду, який був до і після ремонту:

fasad-oldFasad-new

  Ремонт, цей підприємець, там проводить з моменту,  відколи отримав їх в оренду, тобто з 2006р., з відповідними дозволами міської Ради. Правда за цей великий період, навіть вчасно, щомісячно, сплачуючи орендну плату, він довгий час не мав доступу і можливості до повноцінного ремонту. У 2015 р. виконком міської Ради видав рішення дозволу замінити зігнивші дерев’яні вікна на метало-пластикові віконно-дверні конструкції, так як на 2-му і 3-му поверхах суд також замінив дерев’яні вікна на метало-пластикові.

  Коли ж ми пройдемось повз НЕ ремонтовані підвали цієї будівлі – то через вікна в сиру погоду там чути різкий сморід – від каналізації, від сирих приміщень, від бруду і різного мотлоху яким захаращені ці підвали. Скажемо більше, для того щоб не смерділо з підвалів в стінах суду і Виконавчої служби, вхід до не ремонтованих підвалів, замурували зі сторони Виконавчої служби. Точно, такий самий стан, якщо не гірший, був і в цих кутових підвалах, які зараз відремонтовано.
  І для інформації: інші підвали в цьому будинку, міська Рада також здає в оренду, з обов’язком ремонту приміщень і можливістю майбутнього викупу. Але щось не знаходиться бажаючих брати ці підвали в оренду і ремонтувати їх, хоча і стан решти підвалів набагато кращий, від кутових. Коли майбутній орендар, порахує витрати на ремонт, проведення комунікацій – то одразу всяка охота відпадає. А нашим самбірським, фейковим блогерам , лиш би кинути лайна на вентилятор, так вони люблять різний сморід, в тому числі інформаційний.

Залишити коментар

Коментування закрито.