Як одне неправильне голосування на виборах забрало перспективи декілька поколінь…

Kuba-doЦе Куба 1959 року.
З 1829 року Куба – перша країна в Іберо-Америці (включаючи Іспанію і Португалію), яка починає використовувати пароплави в морських перевезеннях.
1837 рік – третя країна в світі (після Англії і США), в якій побудована залізниця.
1847 рік – перша країна в Америці, в якій починає застосовуватися ефір в анестезії при хірургічних операціях.
1877 рік – перша країна в світі, в якій демонструється використання електрики в промисловості.
1881 рік – на Кубі розгадана найстрашніша тропічна хвороба того часу – жовта лихоманка – і винайдено ліки, що використовуються до цих пір. Відкривачем був кубинський лікар Карлос Финлаі.
1889 рік – на Кубі встановлено перше в Іберо-Америці (включаючи Іспанію і Португалію) і друге в Америках, після США, вуличне освітлення.
Між 1825 і до незалежності в 1898 році Куба була джерелом 60-75% доходу іспанської скарбниці.
1900 рік – на Кубі з’являються перші в Латинській Америці автомобілі. Першою в Америці та Іспанії жінкою-водієм стала кубинка Рене Мендес Капоте.
1906 рік – Гавана – перше місто в світі, в якому встановлена ​​телефонія з прямим набором (не через «оператора», а з дисковими телефонними апаратами).
1907 рік – в Гавані вперше в Латинській Америці (включаючи Іспанію) відкривається рентгенологічне відділення.
19 травня 1913 року на Кубі відбувається перший в Латинській Америці політ на літаку. Першими пілотами стали кубинці Агустін Парла і Домінго Росіл. Політ тривав 2 години 40 хвилин, між Гаваною і Кайо Уесо (Cayo Hueso) у Флориді, США.
З 1915 по 1959 рік – кубинське песо (peso cubano) – єдина валюта в світі, яка за 44 роки знецінилася відносно долара США всього лиш на 1 цент.
1918 рік – перша країна в Америці, включаючи також Іспанію і Португалію, яка дозволила розлучення.
1922 рік – друга країна в світі, яка відкрила радіостанцію і перша в світі передала по радіо концерт і регулярні новини.
У 1928 році на Кубі було вже 68 радіостанцій, 43 з яких – в Гавані. За цим показником Куба займала 4-е місце в світі після США, Канади та СРСР і перше місце в світі за кількістю радіостанцій на кількість населення і таку маленьку територію.
Куба – перша країна в світі, випустила радіовиставу (радіоспектакль) та стала родоначальником радіосеріалів, в майбутньому – телесеріалів. Таким чином, Кубу вважають батьківщиною телесеріалів. Автор першої постановки – кубинець Фелікс Кайнет (Félix Caignet)
1929 рік – заснована авіакомпанія Cubana de Aviación, одна з перших комерційних авіакомпаній світу.
1935 рік – Куба стає найбільшою латиноамериканською країною за кількістю експорту радіосеріалів і радіосценаріїв.
1937 рік – Куба першою в Латинській Америці прийняла закон про 8-годинний робочий день і про мінімальну заробітну плату.
1940 рік – перший в світі президент – мулат (від чорної матері і батька-мулата), обраний абсолютною більшістю кубинців. При цьому на Кубі тоді, як і зараз, більшість населення – білі. Як не дивно, ним став майбутній диктатор – Фульхенсіо Батіста (Fulgencio Batista y Zaldívar).
1940 рік – на Кубі прийнята сама просунута в Іберо-Америці (включаючи Іспанію і Португалію) конституція, серед її досягнень: вперше в Латинській Америці встановлені рівні в усьому права між чоловіками і жінками, між расами тощо. В Іспанії жінка отримала рівні з чоловіком права лише в 1976 році.
1950 рік – друга країна в світі, яка відкрила телевізійну станцію і студію. Куба стає телевізійним центром Латинської Америки, Гавана стає центром шоу-бізнесу Латинської Америки (зараз цей центр – Майамі).
1952 рік – перший в світі житловий будинок з бетону побудовано в Гавані (будівля El Focsa).
1954 рік – Куба – країна з найбільшою кількістю корів і биків на душу населення в світі. У той же час Куба – третя в світі країна за споживанням м’яса на душу населення (слідом за Аргентиною і Уругваєм).
1955 рік – друга країна в Латинській Америці (включаючи Іспанію) після Уругваю з найменшим рівнем дитячої смертності (33,4 на тисячу новонароджених).
1956 рік – ООН визнала Кубу латиноамериканською країною з найменшою кількістю безграмотного населення (23%, для того часу це була низька цифра). У Гаїті було 90% неписьменних, в Іспанії, Сальвадорі, Гватемалі, Болівії, Венесуелі, Бразилії, Перу, Домініканській республіці – трохи більше 50%.
1957рік – ООН визнає Кубу країною з одним з кращих медичних показників в світі і кращим в Латинській Америці та Іспанії. На Кубі був 1 кваліфікований лікар-фахівець на 957 жителів.
1957рік – сама електрифікована країна в Латинській Америці з найвищою кількістю електрифікації житлових будинків (83%) і жител з туалетом і з усіма зручностями (80%). Ці показники були одними з найвищих у світі.
1957рік – за кількістю споживаних щодня калорій кожним кубинцем – 2870 – Куба була другою після Уругваю.
1957рік – Гавана – друге місто в світі, в якому відкрився 3D кінотеатр і кінотеатр-мультізал. Гавана була містом з найбільшою кількістю кінозалів в світі – 358 – обганяючи Нью-Йорк, Париж, Лондон і всі інші міста світу.
1958 рік – друга країна в світі, яка почала трансляцію кольорового ТБ і масовий продаж кольорових телевізорів (у багатьох будинках досі стоять ці телевізори).
1958 рік – третя країна в Латинській Америці за кількістю автомобілів (160 тисяч, тобто одна машина на 38 кубинців). Перша країна в ЛА за кількістю електроприладів в будинках кубинців. Перше місце в світі по довжині залізниць на кв. км і за кількістю радіоприймачів в світі (1 на 2 осіб).
З 1950 по 1958 рік Куба займала друге / третє місця за доходами населення в Іберо-Америці, обганяючи Італію і більш ніж в 2 рази Іспанію. Незважаючи на невелику площу і всього 6,5 мільйона чоловік населення, в 1958 році Куба займала 29-е місце серед світових економік, набагато попереду всіх країн Латинської Америки, Іспанії, Італії, Португалії.
1958 рік – відповідно до Міжнародної організації праці, по середній зарплаті робочих Куба – на восьмому місці в світі (після США, Канади, Швеції, Швейцарії, Нової Зеландії, Данії та Норвегії), а по доходах селян – на сьомому місці в світі. Рівень безробіття – один з найнижчих в світі – 7,07%. Всього працюючого населення на Кубі в 1958 році – 2 204 000 чоловік.
Крім усього цього, до 1958 року Куба була країною з найкращим дорожнім покриттям в Латинській Америці, з найбільшою кількістю супермаркетів в Латинській Америці, з найсучаснішим аеропортом (Гавана), з найбільшими іноземними інвестиціями і з найбільшим в Америці бюджетом на збереження історичних і архітектурних пам’яток…
А потім їх звільнили комуністи…

Аntonina Navrotskaya

Куба до комуністів:
Kuba-do2Kuba-do1Kuba-do4Kuba-do6Kuba-do8 Kuba-do9
.
 .
Куба теперішня:
Kuba-pislaKuba-pisla1
Kuba-pisla3Kuba-pisla2

Залишити коментар

Коментування закрито.