Вітаємо нас усіх, українців, з наданням Томосу (автокефалії) Українській Православній церкві! ВІДЕО.ФОТО документу

Poroshenko-Filaret1

Саме ці дві людини, Петро Порошенко і Патріарх Філарет домоглись і вибороли Томос, автокефалію, яку в України було по-злодійськи вкрадено Москвою у 1686р.

  Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Відповідне рішення затверджено Синодом 11 жовтня у Стамбулі
  «Поновити рішення, прийняте раніше Вселенським патріархатом, щодо дарування автокефалії церкві в Україні», – йдеться в рішенні, підписи під яким поставили 12 членів Синоду та Вселенський патріарх Варфоломій.
Також, згідно з документом, Синод задовольнив прохання патріарха Філарета і визнав главу УПЦ Київського патріархату канонічним ієрархом православної церкви.

У канонічному статусі відновлено й главу Української автокефальної православної церкви Макарія. «Прийняти апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетіча та їхніх послідовників, які опинилися в схизмі (церковне розділення) не через догматичні причини», – йдеться в рішенні.

Tomos
Крім того, Синод визнав незаконною анексію Київської митрополії Москвою у 1686 році.

«Скасувати юридичну силу синодального листа від 1686 року, затвердженого в умовах певного часу, який гарантував права виключно через ікономію (церковна поблажливість – ред.) до патріарха Московського призначати митрополита Київського… зобов’язуючи його згадувати Вселенського патріарха як першого ієрарха під час будь-яких святкувань, оголошень та підтвердження його канонічної залежності від Матері-Церкви Константинополя», – йдеться в документі.

Попереду ще вибори Патріарха єдиної церкви, офіційне вручення документу про автокефалію, візит Вселенського патріарха і багато, багато інших подій.

Але це буде потім. А зараз – час свята, на яке країна чекала більше ніж три століття.

Час приниження Росії. Час української гордості. Історичний час. Час, який хотіли наблизити Мазепа та Петлюра, Бандера та Шухевич. Але вдалося тільки нам.

Тектонічний зсув. Створення самої Історії.

Зараз – час святкувати.

Тож давайте відсвяткуємо. Разом. Атеїсти та ітсисти Київського патріархату, котоліки, рглоріани, всі інші – відсвяткуємо разом. Всі разом. Це день перемоги України. Давайте це відсвяткуємо.

svyato_Tomosu1

Кияни вже гуртуються і завтра збираються на Майдані відствяткувати Томос: Давайте зберемось у п‘ятницю, десь увечорі, годині о сьомій на Майдані у Києві і вип‘ємо, наприклад, кагору. Це ж церковний напій? Або, скажімо, шампанського на честь свята. Або кави. Або усього потрошки.

І піднімемо тост за Історію. Історію, яку робимо ми. Історію, яка створюється перед нашими очима.

Сьогодні. Завтра. Зараз.

svyato_Tomosu2

,

Залишити коментар

Коментування закрито.