Відкриття Пластового року 2016 в Самборі: посвята пам’ятної таблиці Любі Топорович та традиційне пластове містечко

plast-2016Ще 2 роки тому Самбірський Пласт під час відкриття пластової домівки поставив собі за ціль зібрати кошти та встановити на фасаді приміщення меморіальну дошку, щоб закарбувати в камені пам’ять про першу станичної відновленого Пласту в Самборі Любу Топорович. Учителька за покликанням і талановита виховниця після довгої боротьби з важкою хворобою відійшла на вічний спочинок 24 січня 2013 року.

В честь цієї події на вул. Богдана Хмельницького, 4 зібралося чимало друзів-пластунів, рідних та близьких, і просто людей, які знали й поважали подругу Любу. Пронизливі розповіді матері Ірини та сестри Лесі про надзвичайну патріотичну свідомість ще в дитинстві та самовіддані, жертовні вчинки в дорослому віці не могли залишити байдужим нікого з присутніх.

  plast-2016-1

plast-2016-7

  Після урочистої збірки, на якій було відзначено найактивніших протягом року пластунів, чоловік подруги Люби Богдан та донька Наталія урочисто відкрили пам’ятну таблицю, яку освятив отець-декан Богдан Добрянський.

plast-2016-14

plast-2016-12

  Незважаючи на те, що погода не потішила нас сонцем, того ж дня в Самборі втретє збудували пластове містечко. У центрі міста, неподалік Ратуші, пластуни приготували для самбірчан низку цікавих пластових активітетів. Юнаки та юначки пригощали всіх охочих смачною домашньою випічкою, запрошували пограти цікавих настільних ігор, допомагали спробувати себе в малюванні кольоровими мильними бульбашками. Особливу популярність серед дівчат мала точка розпису хною, а в око хлопців одразу ж впадали туристистичні переправи. Кожен охочий мав можливість написати листа герою, посмакувати пластовими смаколиками щойно з мангалу та розглянути експозицію світлин із пластового життя станиці.

plast-2016-13

Усі гості пластового містечка мали можливість зробити невеличкі пожертви, які підуть на розвиток Самбірського Пласту.

plast-2016-5

Дякуємо гостям із Хирова та Львова за те, що завітали до нас та допомогли в організації та Львівському державному коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша за допомогу у виготовленні меморіальної таблиці, та всім, хто тими чи іншими діями долучився до її створення та встановлення.

plast-2016-2

plast-2016-3

plast-2016-10

Вікторія Роль, Тарас Щепаняк
Фото: Тарас Щепаняк

Залишити коментар

Коментування закрито.