Самбірські різдвяні вертепи, і найпопулярніший вертеп 2018 року с.Вороців, Яворівського р-ну.

vertep-zirka  Різдвяні свята в Україні, особливо в нас в Західній – це в першу чергу колядки, і звичайно вертепи. Щороку  з настанням величного свята Різдва 7 січня, українці чекають у своїх домівках на прихід вертепу. Такий собі мандрівний театр, який з хати до хати прославляє новонародженого Ісуса Христа у Вифлеємі. Вертеп – це молитовне прославлення Бога через театральне дійство та комічне відображення побутового життя, якого вже дотримуються декілька століть поспіль. Однак вертеп бере свою основу далеко дохристиянських часів, з ще давнього шанування Нового Сонця, Нового Хліборобського Року, що починається з поворотом сонця на весну. Саме тому різдвяний вертеп тісно в’яжеться з віруваннями в щасливий почин та з магічними діями, що мають забезпечити в новому році добрий урожай. В Україні старовинний мандрівний театр виник в барокову добу (друга половина 17-18 століття). Хоча перша письмова згадка про вертеп датується ще 1666 роком і вона міститься в матеріалах львівського ставропігійського братства.

    Для організації вертепу збирається група підлітків, чи навіть дорослих людей, відшукують десь сценарій, проводять репетиції задовго до Різдва, і йдуть показувати Різдвяну виставу у прості християнські родини. Хоча, на превеликий жаль, тепер вертепи стали рідкістю, і що найгірше, іноді це вертепне дійство несвідомими людьми перетворюється на звичайне заробляння грошей. І тому коли до нас, до хати, приходить дійсно достойний, змістовний вертеп, – це запам’ятовується надовго, особливо дітьми.

   До вашої уваги представляємо вертепну виставу від самбірської парафіяльної катехитичної школи при Соборі Покрови Пресвятої Богородиці:

 


Вертеп УГКЦ-2018р.

Опубліковано Богданом Бардиним 10 січня 2018 р.


Вертеп самбірського Ліцею імені Андрія Струся(колишня 9 школа), учні 8-го класу:

Змістовний, патріотичний, найпопулярніший вертеп с.Вороців, Яворівського району. Побив рекорди перегляду у ФБ, – за 2 дні майже 300 тис. переглядів, більше 7 тис. поширень.

vertep-Vorociv

Залишити коментар

Коментування закрито.