В Самборі, відбулось урочисте зібрання, з нагоди 28-ї річниці перших демократичних виборів. З участю тодішніх перших демократичних депутатів

demokraty-deputaty1990-mini  У березні 1990 р. у тодішній російській імперії, яка називалася Радянський Союз, вперше в часи так званої горбачовської перебудови були проведені перші демократичні вибори. До Самбірської міської ради, яка мала статус районної, було обрано 150 депутатів. Під час її каденції було зроблено багато хороших справ, зокрема по відродженню національної свідомості та духовності. 
  Про це йшлося на урочистому зібранні з нагоди 28-ї річниці перших демократичних виборів, яке відбулося 17 березня в міському Будинку культури. Після внесення прапорів і виконання Державного Гімну, теперішній міський голова Юрій Гамар вручив Подяки групі тодішнніх депутатів. Хвилиною мовчання було пошановано пам”ять 54-х депутатів, які відійшли у вічність. 

  Як і на першій сесії, на цьому зібранні головуючим був тодішній директор училища культури Роман Паньків. У своєму виступі він навів цікаві факти з підготовки та проведення сесії та обрання голови. Виступив і перший голова, дисидент Зорян Попадюк, а також голова виконкому Остап Чаплик і тодішні депутати обласної і міської рад Йосип Кронжко, Любов Проць, Ярослав Припін, Оксана Скварко. На закінчення пролунала пісня-молитва “Боже Великий єдиний”.

Текст і світлини – Ігор Тиличко

, ,

Залишити коментар

Коментування закрито.