В Самборі пом’янули жертв Голодоморів, штучно створених окупаційною радянською владою.

sambir_vidzn_golodomor2017  Хоч наш Самбір не постраждав від Голодоморів, бо на той час ще не був “визволеним радянським союзом”, але самбірчани кожного року згадують про жертв, закатованих голодом українців, як свічками у вікнах, у ці трагічні для України дні, так і поминальними Богослужіннями в Храмах міста.

  Одним з перших пам’ятників, після проголошення Незалежності 1991р., в Самборі відкрили пам’ятник жертвам політичних репресій. Біля цього пам’ятника, щороку і відбувають ці траурні заходи пам’яті Голодоморів, так і теперішнього 2017р. відбулась панахида, як описує на своїй сторінці у Фейсбук Степан Павлішак:
“ПАМ’ЯТАЄМО ПРО ГОЛОДОМОР…
25 листопада 2017р.Б.,біля пам’ятного знака жертвам комуністичних репресій у міському парку САМБОРА відбулося віче – реквієм до 85-х роковин Голодомору.
Панахиду за жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні відслужили о.Микола Витівський,о.Микола Бухній,о.Тарас Рисей,о.Дмитро Сенейко.
“Ми з болем у серці згадуємо про ті часи, коли страшний голод забрав життя десятків тисяч наших земляків. Наш обов’язок – берегти пам’ять про той скрутний час,щоб не допустити повторення такої біди” – наголошували у своїх виступах о.Микола Витівський, міський голова Юрій Гамар,станичний ОУН-УПА Микола Петрущак.”

sambir_vidzn_golodomor2017a

c

golodomor2017bgolodomor2017dСвітлини і частково текст Степан Павлішак

Залишити коментар

Коментування закрито.