Сьогодні Петра і Павла, з чим і вітаємо. Вчора, 11 липня, Самбірщиною пронеслась буря, яка наробила біди.ФОТО

petra_pavla12 липня –  Петра і Павла святкують сьогодні православні і греко-католики.

Хто такі Петро і Павло?
 Петро – це перший апостол Ісуса Христа, один з трьох найбільш наближених до нього учнів. До того, як стати учнем Христа, його звали Симоном і був він рибалкою, мав сім’ю і проживав у місті Капернаумі ( колишнє місто в Ізраїлі). З Ісусом Христом Симона познайомив молодший брат – майбутній апостол Андрій первозванний, який був учнем Іоанна.
    Коли Господь побачив Симона, він відразу помітив його твердий та наполегливий характер і дав йому нове ім’я «Кифа» (означає «скеля», “камінь”), що перекладається на грецьку як “Петро”.

  Павло – теж один з 12 апостолів Ісуса Христа. Походив з єврейської одини, мав перше ім’я Савл, очевидно названий на честь першого єврейського царя – Саула. Народився в місті Тарсі в провінції Кілікії у Малій Азії, яке тоді славилося своєю грецькою академією і освіченістю своїх мешканців. Павло здобув освіту юриста і належав до релігійної партії фарисеїв, що активно боролася проти християнства. Крім цього, Павло за єврейським звичаєм вивчив ремесло робити намети, яке потім допомогло йому заробляти на прожиток власною працею під час проповіді християнства.
 Під час своєї подорожі до Дамаска з метою переслідування християн Павло мав видіння, після чого став невтомним апостолом християнства. Опівдні в дорозі його й супутників несподівано осяяло світло з неба.
    Павло упав на землю і почув небесний голос: «Савле, Савле, чому ти мене переслідуєш?». На що Савло сказав: «Хто ти, Господи?». Й почув відповідь: «Я Ісус, що його ти переслідуєш. Встань же та йди в місто і тобі скажуть, що маєш робити». Тож Павло став місіонером.

Звичаї українців, пов’язані зі святом Петра і Павла

 Святом апостолів Петра й Павла (12 липня) завершується, цикл свят, що припадають на період літнього сонцестояння. У цей день закінчується піст Петрівка, який тривав кілька тижнів.

    Гуцули вважали добрим знаком, коли свято Петра і Павла припадало на середу, — тоді, казали, треба чекати гарного року.

Свято Петра дуже шановане серед українців. До цього дня білили і прибирали хати, образи прикрашали свіжими рушниками, підмазували долівку, білили та розмальовували піч. До церкви йшли у святковому одязі, дівчата плели вінки з волошок і маків.

11 липня внаслідок несприятливих погодних умов на території Львівської області, що супроводжувались грозами та поривами вітру, пошкоджено дахи 8 будівель (5 житлових та 3 господарських), повалено 1 опору ліній електропередач, рятувальниками прибирали повалені дерева.

Про це повідомили в ГУ ДСНС у Львівській області.

Зокрема, в Самбірському районі у с. Чуква завалено одну електроопору.

Внаслідок падіння дерев пошкоджено дахи 3 господарських будівель. Усі події сталися в с. Чуква. В одному із випадків на господарську будівлю впало дерево (горіх) та пошкодило дах на площі орієнтовно 15 кв.м. Ще одне дерево впало дерево на господарську будівлю та пошкодило дах на площі орієнтовно 8 кв.м (шифер). Внаслідок падіння ще одного дерева було пошкоджено дах господарської будівлі на площі орієнтовно 15 кв.м.

Внаслідок сильних поривів вітру пошкоджено дахи 5 житлових будинків. У с. Чуква з житлового будинку поривами вітру було знято 2 листа шиферу, орієнтовною площею 4 кв.м. У с. Ралівка було знято повністю дах з житлового будинку на площі орієнтовно 200 кв.м, також знято частково дах житлової будівлі на площі 150 кв.м. та знято частково дах житлової будівлі на площі 110 кв.м. У с. Нагірне знято частково дах житлової будівлі на площі 35 кв.м.

Пожежно-рятувальними підрозділами здійснено 2 виїзди на порізку повалених дерев. О 20:44 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що в с. Баня Лисовицька Стрийського району впало дерево на ґрунтову дорогу. Пожежно-рятувальним відділенням 9 ДПРЧ м. Моршин проводились роботи по розрізанню дерева та прибирання його з дороги.

О 21:08 в с. Багнувате Турківського району впало дерево на господарську будівлю. Рятувальники 58 ДПРП сел. Бориня провели роботи по розрізанню дерева.

Унаслідок несприятливих погодних умов в період з 18:00 11 липня до 01:00 12 липня, у наслідок проходження грозових фронтів, на території області без електропостачання залишилось 42 населені пункти у 8 районах області, 90 житлових будинків у м. Дрогобичі та 4 вулиці у м. Самборі.

Крім того, пошкоджено дахи 7 житлових будинків у Самбірському районі (3 – у с. Ралівка, 3 – у с. Чуква, 1 – у с. Нагірне).

До проведення робіт з відновлення електропостачання знеструмлених населених пунктів залучались аварійні бригади ПрАТ “Львівобленерго”.

Станом на 08.00 12 липня знеструмленими залишаються 12 населених пунктів у 4 районах області та 90 житлових будинків у м. Дрогобичі.

Відновні роботи тривають.

Nagirne

Nagirne1

Вирвані з коренем дерева внаслідок негоди в селі Нагірне. Фото з соцмереж.

dosch-grad2017

Такий град падав на Самбірщині. Фото з соцмереж.

, ,

Залишити коментар

Коментування закрито.