Смертохристи – нове покоління політиків в Україні, – письменник Юрій Щербак

  Нове покоління політиків, які здатні на все: продати рідну матір, Батьківщину, свої політичні вподобання – це смертохристи, яких описав у своєму романі відомий український державний діяч, письменник Юрій Щербак. Цим твором він закликає людей задуматися, чи не опиняться у майбутньому українці в резервації?

  Нове покоління політиків, які здатні на все: продати рідну матір, Батьківщину, свої політичні вподобання – це смертохристи, яких описав у своєму романі відомий український державний діяч, письменник Юрій Щербак. Цим твором він закликає людей задуматися, чи не опиняться у майбутньому українці в резервації?


  Юрій Щербак зустрівся з львів’янами у межах авторського проекту Ірини Фаріон «Від книги – до мети» 19 квітня у НУ «Львівська політехніка». Про це повідомив кореспондент ІA ZIK. Він презентував свій роман «Час смертохристів. Міражі 2077 року», який побачив світ у 2011 році у видавництві «Ярославів Вал». Цю книгу Юрій Щербак написав через двадцять років після своєї документальної повісті «Чорнобиль».

  Смертохристами Юрій Щербак називає нове покоління політиків, які здатні на все: продати рідну матір, Батьківщину. Вони з легкістю продають свої політичні вподобання, перебігають з однієї партії в іншу, моляться, розмахуючи руками, будують церкви, щоб відкупитися від Бога.

  Письменник розповів, що його перебування в Ізраїлі в якості першого посла України дало йому неймовірну можливість піти шляхами Христа: побувати на Голгофі, на Гробі Господньому. «У романі, який називається «Час смертохоистів. Міражі 2077 року», йдеться про долю Христового вчення. На мій погляд, серцевина, фундамент християнства полягає в тому, що Христос воскрес. Якщо трактувати його як звичайну смертну людину, так, як роблять це смертохристи, то тоді перекреслюється це Христове вчення, все християнство, і тоді непотрібними стають високі моральні заповіді християнства, якими керувалися наші прадіди, Європа і всі християнські країни світу», – каже Юрій Щербак.

  Він наголошує, що треба відверто сказати, що сьогодні спостерігається дуже серйозна криза християнства, особливо в Європі, де гору взяв гедоністичний принцип – отримання всіх життєвих радостей і задоволень при повному забутті християнських норм, які виробило людство впродовж тисячоліть. «Я думаю, що ця криза не може довести до чогось доброго і дуже є багато прогнозів щодо політичного і фінансового розвитку Європи, де йдеться про те, що ЄС може розвалитися, самознищитися. Що ці принципи, які покладені сьогодні в основу того гедоністичного задоволення всіх матеріальних потреб при забутті духовних потреб – це дуже небезпечний шлях для християнських народів і не тільки», – каже письменник.

  Власне, за його словами, пошуки цього шляху, тої істини – це індивідуальна справа. Кожна людина повинна сама знаходити відповіді. «Поки людина сама не пройде цей шлях – нічого не буде. Герой книги, який був далекий від християнства, він технократ, конструктор ракетних систем, розвідник, був далекий від українських проблем. Повернувшись в Україну, він опинився в центрі політичних інтриг, інсинуацій і приходить до розуміння християнства. Фінал книжки – це його молитва, покаяння перед Христом. Так само він доходить і до розуміння України», – каже Юрій Щербак.

  Він пояснює, що для нього це дуже важливо, тому що сьогодні велика частина політиків, на жаль, дивиться на Україну лише як на територію, яку можна грабувати, з якої можна збирати данину, але не розуміє духовних параметрів, які закладені в народі впродовж тисячоліть. «Вони не розуміють просто, що таке Україна. І це дуже небезпечно. Я не хочу нікого повчати, але хочу, щоб люди, прочитавши цю антиутопію, подумали про те, що коїться в Україні сьогодні і до чого Україна дійде завтра. Якщо в цій страшній дійсності 2077 року, яка описується в романі, існують кріпаки, які закріплені за олігархами, а ці олігархи, які керують Україною, насамперед переслідують свої приватні цілі – от таке суспільство. І на чолі України стоїть гетьман з якимись псевдоукраїнськими декораціями, а керує цим сірий князь – кримінальний авторитет, поставлений червоними і чорними бригадами, – каже Ю. Щербак. Коли я думаю про майбутнє, хочу, щоб кожен з нас задумався, чи ми хочемо такого майбутнього? В цій країні небезпечно існувати українцям, тому їх загнали в резервацію. Чи не наступить час, коли українці будуть в резервації? Якщо ми вільна нація, вільний народ, то повинні відстоювати свої цінності».

  Довідка.

  Роман Юрія Щербака є гостросюжетним політичним трилером, дія якого розгортається напередодні Четвертої глобальної війни. Збагачений досвідом політичної, державної і дипломатичної діяльності, автор, екс-посол України в США, Канаді, Мексиці та Ізраїлі, дає своє парадоксальне і пророче бачення того, що може статися з Україною в майбутньому.

    ZIK

Залишити коментар

Коментування закрито.