Культурне життя Самбірщини:”Ігри нескорених”, “Сам-Фест”, “Швейкіада”, “Кульчиці-Фест”.

sam-festКультурне життя поволі, але починає вирувати на наших теренах, відроджуються традиції, зароджуються нові фестивалі. Це не означає що у нас впродовж 27 останніх років не було ніяких культурно-мистецьких заходів, але це все, скоріше можна було назвати, шароварщиною. Це як колись було при совку – одягнули шаровари, вишиті сорочки і давали концерт української пісні…, а самі слухали російський шансон. Або так звані звітні концерти (які існують дотепер), щоб показати хоч якусь роботу… Тепер же, наші терени, землі де по деяких історичних переказах було серце Русі, починає вирувати, відроджуватись культурно-мистецьке життя. На українську сцену повернулось багато виконавців, які вже були відійшли від сценічних виступів. І відбулось це завдяки мовним квотам на ТБ і Радіо (це для тих хто вперто не бачить змін на краще в Україні).

   І от, якщо взяти останні декілька тижнів, то за цей час у нас відбулись “Ігри нескорених” в Сприні, “Швейкіада” в Скелівці-Фельштині(сьогоднішня Старосамбірщина), сьогодні стартує “Сам-Фест” в Дубрівці біля Самбора, а на наступну неділю на малій Батьківщині славних Петра Сагайдачного і Кульчицького – стартує “Кульчиці-Фест”.
Про “SAM-FEST” який розпочинається сьогодні дивіться в короткому рекламному ролику:

  11 липня 2018 року виповнилось 74 роки відтоді, як у гірському селі Сприня що у нас на Самбірщині відбувся Великий Збір і була створена Українська Головна Визвольна Рада (УГВР). Із цієї нагоди вже традиційно у Сприні відбувається військово-спортивна патріотична гра «Ігри Нескорених». Цьогоріч  Ігри тривали  до 15 липня.

 В Фельштині, так колись йменувалась сьогоднішня Скелівка, де по переказах Ярослава Гашека, на сторінках його твору “Пригоди бравого солдата Швейка”, в роки першої світової війни побував добряк Швейк. Славний солдат австро-угорської армії, який всі негаразди армійської служби, зустрічав з гумором.

 На наступну неділю, 29 липня, на малій батьківщині Петра Конашевича-Сагайдачного в с. Кульчиці Самбірського район, яке народило не одного українського гетьмана, відбудеться фестиваль української слави «Кульчиці-Фест», причому вже восьмий рік поспіль. Про програму фестивалю будемо інформувати додатково.

 

 

, , , ,

Залишити коментар

Коментування закрито.