Днями відбулась піша проща до відпустового місця в с. Биличі Старосамбірського району.

  Bylychi-2018-42-3 червня тривала проща Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ до відпустового місця с. Биличі Старосамбірського району. Про це повідомляє Leopolis.news. 

 Цьогорічна проща ювілейна, її було присвячено двом знаковим для Церкви датам: 25-літтю відновлення Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та 30-річчю першої привселюдної Божественної Літургії греко-католицьким духовенством саме біля чудотворного джерела в с. Биличі.

У суботу до Биличів вирушили окремі групи прочан зі священиками, одна – зі Старого Самбора, а інша – із Самбора. Вони пішки подолали більше ніж тридцять кілометрів. Серед прочан були священики, люди різного віку, зокрема багато молоді.

Після зустрічі прочан у Биличах розпочалися духовні заходи. В програмі суботи, зокрема, були Акафіст до Пресвятої Богородиці, Вечірня з Литією, похід зі свічками, Молебень, Нічні чування та концертна програма з ватрою. Під час концерту пісні «Проща життя», «А ми йдемо» та інші на чолі з отцем Тарасом Рисеєм виконувала сформована ним група «Зорі-Роси», яка запрошувала молодь до танців.

Bylychi-2018

 А вчора, у неділю, проща в Биличах продовжилась о 06:00 Святою Літургією. Потім священики відслужили Утреню, молебень до Богородиці та провели водосвяття.

 Годину тривала зустріч єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії Ярослава Приріза з молоддю. Опісля владика очолив ювілейну Архієрейську Літургію.

 Вітаючи прочан, а насамперед молодь, владика зазначив, що у світовій історії важко знайти аналогію спільноти, яка б стільки десятиліть перебувала в нелюдських умовах заборон, тортур, арештів, переслідувань. І водночас, незважаючи на тоталітарний режим, вела підпільну діяльність, зуміла себе зберегти та відродитись. Живучість енергії, силу УГКЦ черпала зі своєї природної сутності, оскільки вона була Церквою національною, українською.

 “Ні гроза, ні град, ні вітер, ні буря ніщо у порівнянні з Божою охороною впродовж 40 кілометрів пішої ходи для понад 70 паломників, які йшли пішки зі Старого Самбора до Билицької святині. Відважні та щасливі!” – пише одна з прочанок Олена Дохняк (автор світлин).

Bylychi-2018-5

Bylychi-2018-6

А це світлини Степана Павлішака пішої прощі прочан, які вирушили з Самбора до Билич:

Bylychi-2018-8

Bylychi-2018-7

  Програма прощі:
Bylychi-2018-3

  Про історію цього чудотворного місця, в мальовничих теренах передгір’я Карпат, відпустове місце в с.Биличі Старосамбірського району, можна прочитати на сайті Дрогобицько-Самбірської єпархії: Історія чудотворного місця у с. Биличі на Старосамбірщині

, ,

Залишити коментар

Коментування закрито.