10 неофіційних правил-порад від священника на піст.

   Великий Піст, це особливий час, який можна порівняти з часом, який провів блудний син з відомої Ісусової притчі у дорозі до дому свого батька. Ця дорога і цей час є сповнений покаяння, радості,та нетерпеливого очікування. Якщо хтось хоче знати офіційні правила посту, може прочитати тут. Натомість, наступні правила є моїми, а тому “неофіційними”. Буду радий, якщо вони виявляться для когось незвичними.
Порада перша. Більше моліться до Бога своїми словами. Будьте щирими і сповненими дитячого довір’я. Сповідь не має бути формальністю, а поставою блудного сина при воротях батьківського дому.

Порада друга. Більше робіть добра і просто усміхайтесь людям. Наш час такий закостенілий, що людина часто з якоюсь насолодою говорить НІ на чиюсь просьбу, і якби гордиться цим. А насправді не так часто нам трапляються в житті моменти, коли ми можемо зробити добро ближньому. Так користуймо з цих моментів і робімо добро. Спробуйте також кожного дня усміхнутися принаймні одній незнайомій людині. І не забудьте про обійми. Обіймайте інших і дайте обняти себе. 
 .
Порада третя. Обмежте себе в спілкуванні в соціальних мережах і спілкуйтеся більше наживо, в родині, навіть в кафе. Піст власне є відмовою від поганих звичок, а соц.мережі так декого з нас втягнули, що самі стали поганою звичкою. Ще краще відмовитись на період посту взагалі від користування соц.мережами. Перейдіть на живе спілкування. Подзвоніть принаймні до трьох друзів, з ким ви давно не спілкувалися. Ніяке віртуальне спілкування не замінить людського голосу. Сходіть в гості до далекої родини, знайомих, просто зустріньтесь і поспілкуйтесь.
 .
Порада четверта. Неприв’язування серця до речей. Багато з нас мріють, бачать свій майбутній дім, повний розкішних меблів, пристроїв, косметики і вбрання. А особливо жінки не вміють зупинитись перед черговою красивою річчю, хоча вдома одягом заповнена не одна шафа. Це їхня країна мрій. Ціле їхнє життя має стати мандрівкою до цієї країни, немов шлях душі до неба. А в реальності — повна пустка довкола, жодних інших цілей. Тільки прагнення мати речі… Давайте попробуйте зупинитись в цьому вічному шопінгу непотребу. Спершу зупинитись хоча в пості, а пізніше виробляти силу волі… і дивитись реально на світ, на свої потреби.
 .
Порада п’ята. Займіться спортом, більше рухайтеся, почніть відвідувати тренажерний зал, басейн, тощо. Частіше бувайте на свіжому повітрі. Або хоча б зранку робіть гімнастику.
 .
Порада шоста. Посадіть принаймні одне дерево або приберіть замість когось сміття. Бажаю пережити правдиве екологічне навернення. Поприбирайте біля свого помешкання старе листя, галузки та інший непотріб. Посадіть квіти.
 .
Порада сьома. Старайтесь давати дійсно безхатькам якісь кошти або харчі. Якщо трапиться така нагода, нагодуйте принаймні одну безпритульну тварину.
 .
Порада восьма. Перестаньте обговорювати інших, заздрити і пліткувати. Натомість творіть добро і воно повернеться вам сторицею.
 .
Порада дев’ята. Прочитайте принаймні одну добру художню книжку, яку давно мріяли прочитати і розкажіть про неї комусь. Почніть читати Біблію, хоча б по 10 стор. в день.
 .
Порада десята. Підберіть по дорозі принаймні одну незнайому людину, якщо у вас є власне авто. На неї також хтось може давно чекати вдома. Старайтесь допомагати людям.
.
PS Все це можна і треба робити поза Великим Постом. Піст може просто нам пригадати, як це бути Людиною!
.
Підготовлено на основі порад о.Олег Кобель

,

Залишити коментар

Коментування закрито.